OWIES

Zapraszamy na Targi Ekonomii Społecznej w Elblągu

25 czerwca 2017 na Starym Rynku w Elblągu odbędą się Targi Ekonomii Społecznej. Wydarzenie połączone będzie z Festiwalem Wolnego Czasu, czyli 18. Forum Inicjatyw Pozarządowych. W niedzielne czerwcowe popołudnie zaprezentują się podmioty ekonomii społecznej ze wszystkich powiatów objętych wsparciem Ośrodka OWIES w Elblągu.

Organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne z powiatu elbląskiego zaproszą odwiedzających Targi do udziału w szeregu ciekawych warsztatów, m.in.: kąpieli w dźwięku mis tybetańskich, warsztacie literackim, „majsterkowni” dla dzieci i rodziców, warsztacie kulinarnym, podczas którego przygotujecie własne zdrowe i smaczne słodycze, będziecie mogli również zagrać na niekonwencjonalnych instrumentach muzycznych. Podmioty ekonomii społecznej z powiatu braniewskiego zadbają o nasze podniebienia, racząc domowymi smakołykami. Przewodnicy turystyczni z Ostródy podsuną pomysły na rodzinną mikroturystykę i zabiorą na pełen ciekawostek spacer po elbląskiej starówce. Warsztaty deksorolkarskie przygotowują dla Was organizacje z Iławy.

To tylko mały fragment atrakcji, które przygotowujemy. Odwiedzając Targi przekonacie się jak ciekawa, kolorowa i inspirująca jest ekonomia społeczna w praktyce.

W najbliższych dniach przekażemy Wam szczegółowy program wydarzenia. Zachęcamy również do zaglądania na stronę Targów na facebooku: https://www.facebook.com/events/1900483976876645/ i zapraszania do udziału w nim Waszych bliskich i znajomych.

Do zobaczenia niebawem!