Przejdź do głównych treści
OWIES - Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu

Tropem Świętego Mikołaja

Podróżowanie nartami po trawie, wielkoformatowe malarstwo w zimowej krainie, rzuty w bałwana, zabawy z igłą i nitką, „skrzynia marzeń” na listy i gorąca „zimowa herbata” czekały będą na wszystkich, którzy 6 grudnia o godz. 15.00 pojawią się w Kreatywnym Ogrodzie na Zawodziu.

Dzięki zaangażowaniu rodziców i kadry pedagogicznej z Przedszkola Nr 5, mieszkańców dzielnicy, uczestników działań oraz animatorów Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu oraz niezliczonej ilości partnerów i sponsorów, a także środkom projektowym możemy wdrożyć w życie własną inicjatywę lokalną - podkreśla Ewa Zyzek, dyrektor zawodziańskiego Przedszkola. - Zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla całych rodzin, a dla tych najwytrwalszych, którym uda się pokonać wszystkie stacje „na tropie Świętego Mikołaja” przygotowaliśmy, wspólnie ze Szwalnią Malucha, przytulaśną niespodziankę. Naszym celem jest nie tylko dobra zabawa, ale też zachęcenie mieszkańców Zawodzia do działania na rzecz dzielnicy m.in. w ramach Stowarzyszenia, którego zarys kiełkuje w głowach osób zaangażowanych w organizację imprezy już od kilku miesięcy.

Każdy, kto w dniu 6 grudnia zdecyduje się odwiedzić Mikołajowy Kreatywny Ogród na ulicy Szańcowej 9 na Zawodziu, powinien zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę, czapkę, szalik oraz rękawiczki, bowiem wiele działań odbywać się będzie na świeżym powietrzu. Jednak bez obaw - na miejscu każdy będzie mógł się napić gorącej „zimowej herbaty” i skosztować ciepłego bigosu z kiełbasą. We wnętrzu przedszkola czekała będzie stacja pisarska z magiczną skrzynią na Mikołajowe listy, stacja cukiernicza z piernikami oraz warsztat krawiecki, a także moc ciepła i radości, które rozsyłać będę przedszkolne Elfy. Impreza rozpoczyna się o godzinie 15.00 i potrwa do godziny 18.00.

Organizatorzy wydarzenia - Przedszkole Nr 5, Dom Sąsiedzki na Zawodziu oraz Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych- zapraszają bardzo serdecznie zarówno mieszkańców dzielnicy, jak i wszystkich mieszkańców Elbląga, do wspólnego Mikołajkowego świętowania.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu” realizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Adelfi i współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.