OWIES

IPS Iława. O rozwoju ekonomii społecznej w powiecie i planach na przyszłość

1 lutego br. (czwartek) w gościnnych progach Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie, zawitali członkowie Zespołu ds. ekonomii społecznej z powiatu iławskiego. Spotkanie było okazją do tego, aby poznać infrastrukturę nowej szkoły oraz porozmawiać o stanie i perspektywach rozwoju ekonomii społecznej w powiecie.

Wyjazdowe spotkanie rozpoczęło się od prezentacji na temat historii powstania oraz działalności Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie. Następnie członkowie zwiedzili obiekt szkolny, a także posmakowali szkolnego obiadu i podwieczorku. Jednostka niepubliczna, prowadzona przez Fundację Rozwoju Warmii i Mazur z Iławy, składa się ze żłobka, przedszkola, szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego. Aktualnie placówka zapewnia edukację i wychowanie ponad 200 dzieciom i młodzieży.

W drugiej części spotkania poruszone zostały sprawy formalno-organizacyjne, w tym zmiany w składzie Zespołu. Ponadto, animatorzy OWIES przeprowadzili warsztat mający na celu określenie stanu i możliwości rozwoju ekonomii społecznej w powiecie iławskim. Na tej podstawie wypracowano wstępne wnioski oraz propozycje do planu działań Zespołu w 2018 roku.