Obecnie trutnie są szeroko stosowane w wielu gospodarstwach jako niedrogi sposób dbania o skomplikowane prace w gospodarstwie. Niezależnie od tego, czy chodzi o zaoszczędzenie rolnikowi znacznej ilości czasu na szukanie zwierząt gospodarskich, czy na monitorowanie upraw, istnieje wiele praktycznych zastosowań dronów w gospodarstwie.

Przyglądamy się 8 niesamowitym możliwościom, które mogą sprawić, że posiadanie drona stanie się jeszcze bardziej opłacalne finansowo dla rolników precyzyjnych.

1 - Liczenie roślin uprawnych

Zapomnij o skomplikowanych równaniach, aby oszacować swoje plony, opracowywana jest technologia, która pozwoli trutniom policzyć każdą roślinę na twoim polu. Pozwoli to uzyskać określoną liczbę roślin na akr i pozwoli rolnikom lepiej przewidywać swoje zyski finansowe. A wszystko to bez konieczności zastanawiania się nad matematyką i zgadywania. Mówi się nawet o tym, że deweloperzy sięgają dalej niż analiza poziomu roślin i identyfikują na przykład poszczególne uszy kukurydzy. Ta technologia jest już produkowana w tej chwili, a teoretycznie jest to możliwe, biorąc pod uwagę wdrożenie odpowiedniego oprogramowania, ideą dalszego rozwoju w tej dziedzinie jest umożliwienie wszystkim roślinom bezzałogowym skutecznej realizacji tej funkcji.

2 - Identyfikacja chwastów i sporządzanie map chwastów

Kolejna funkcja, która jest już technicznie możliwa, biorąc pod uwagę użycie odpowiedniego drona i sparowanie go z odpowiednim oprogramowaniem. Ponownie, celem jest zbudowanie drona, który może wykonać to zadanie jako jedna z wielu funkcji upraw. Identyfikując rośliny chwastobójcze z nieba, dron może następnie komunikować się z bezzałogowymi botami chwastobójczymi, aby zająć się problemem chwastów za Ciebie.

3 - Zidentyfikuj każdy rodzaj chwastów

Teraz stajemy się naprawdę konkretni, choć nie jest to jeszcze możliwe, programiści są pozytywnie nastawieni do tego, że mogą zaprogramować drony do identyfikacji każdego typu chwastów. Oczywiście, niektóre chwasty są bardziej uparte niż inne, a niektóre wymagają pewnego leczenia, aby je wyeliminować, więc zidentyfikowanie konkretnego typu chwastów pozwoliłoby dronomowi na wyizolowanie typów, a następnie na odpowiednie leczenie terenu.

4 - Zwiadowcy

Drony mogą już znaleźć zabłąkane zwierzęta gospodarskie lub odizolować ruch zwierząt gospodarskich, aby zgłosić te informacje rolnikom, ale istnieje możliwość, że dron może zrobić o wiele więcej, jeśli chodzi o zwierzęta gospodarskie. Niektóre gospodarstwa rolne rozciągają się na wiele mil, a niektóre zwierzęta hodowlane są niezwykle cenne na poziomie indywidualnym. Oznacza to, że na przykład rolnicy z Wagyu byliby w stanie zidentyfikować jedną krowę, która jest gotowa do uboju bez względu na to, gdzie w danym momencie jest wypasana. Dokładnie to, jak by to działało, jest wciąż przedmiotem dyskusji, ale tam, gdzie jest wola, jest na to sposób.

5 - Opryskiwanie upraw

Istnieją już duże trutnie, które mogą masowo opryskiwać uprawy, jednak są one drogie i niepraktyczne dla średnich i małych gospodarstw. Doprowadziło to do powstania mniejszych, bardziej przystępnych cenowo i bardziej precyzyjnych trutni, które mogą opryskiwać rośliny w miarę potrzeb.

6 - Systemy dostarczające trutnie

Technologiczny gigant Amazon z powodzeniem eksperymentował już z dostawami dronów, co oznacza, że drony mogą skutecznie i bezpiecznie transportować ładunek z punktu A do punktu B. Ma to wiele praktycznych konsekwencji dla gospodarstwa, w którym ładunek może być bez problemu przemieszczany z jednego miejsca do drugiego. Transport paszy dla zwierząt gospodarskich lub nawozów z magazynu na pole oddalone o wiele kilometrów jest powszechnie uważany za możliwy. Mówiono nawet o dostarczeniu rolnikowi obiadu z gospodarstwa. Teraz to jest coś, co chcielibyśmy zobaczyć!

7 - Nasiennictwo

Zamiast ustawiać skomplikowane urządzenia do kombajnów zbożowych, istnieje realne prawdopodobieństwo, że siewnik może wysiewać pole tak samo skutecznie. Obecnie nie jest to możliwe, ale jedna z wielu funkcji, które miały inżynierów drapiących się po głowach i zastanawiających się, czy możliwe jest wyposażenie siewnika w wydajny system wysiewu.

8 - Praca z przemysłem drzewnym

Czerpiąc inspirację z identyfikacji poszczególnych upraw, można wiele powiedzieć o możliwości identyfikacji poszczególnych gatunków drzew przez drona, a także o optymalnym czasie ścinki. Technologia ta, która jest obecnie rozwijana i testowana, może sprawić, że hodowcy drewna będą żyli o wiele bardziej prosto, zwłaszcza jeśli chodzi o identyfikację właściwego drzewa do obalenia w gęstym lesie.

Istnieje wiele innych sposobów, na które opracowuje się, wypróbowuje i testuje drony, a liczba proponowanych funkcji jest w rzeczywistości dość zdumiewająca. Jak można się domyślać, trutnie już teraz odgrywają ważną rolę w rolnictwie precyzyjnym i najprawdopodobniej staną się one niezbędne w miarę doskonalenia ich funkcji wraz z dalszym rozwojem technologicznym.

Czy używaliście Państwo samolotów bezzałogowych do czegokolwiek innowacyjnego w swoim gospodarstwie? Być może eksperymentowałeś z jednym z nich przynoszącym lunch? Daj nam znać o swoich pomysłach w komentarzach poniżej!