Maszyny stosowane w rolnictwie lub innych dziedzinach odnoszą się do maszyn rolniczych. Ludzkie życie jest komfortowe dzięki wysiłkowi, jaki rolnicy włożyli w maszyny rolnicze, aby produkować artykuły codziennego użytku. Zbiory setek akrów pszenicy, kukurydzy i ryżu na ziemi przez te wyrafinowane maszyny odgrywają istotną rolę w życiu rolnika. Bardziej wydajne uprawy są produkowane przy użyciu nowych technologii, które są przyjazne dla środowiska i zużywają mniej energii.

Sprzęt rolniczy jest wykorzystywany przez rolników w uprawie, zbiorze plonów i sadzeniu roślin. Obecnie rolnictwo odbywa się na dużą skalę, przy użyciu ciężkiego sprzętu rolniczego, takiego jak ciągniki wyposażone w duże pługi. Od narzędzi ręcznych i elektronarzędzi po ciągniki i niezliczone rodzaje narzędzi rolniczych, które obsługują, istnieje wiele rodzajów takiego sprzętu. Poza ciągnikami, do najbardziej rozpowszechnionych typów maszyn i urządzeń stosowanych w gospodarstwach rolnych należą sadzarki, kosiarki, opryskiwacze, prasy, pługi i kombajny.

Poniżej przedstawiamy kilka z najlepszych maszyn rolniczych.

Lista maszyn rolniczych

1) System AFS Harvest Command™ Combine Automation System

Bez względu na poziom umiejętności operatora, nowy system AFS Harvest Command kombajnów kombajnowych zbiera plony z maksymalną wydajnością. Ta zaawansowana technologia, dostępna w kombajnach z serii Axial-Flow® 250, upraszcza zbiory poprzez optymalizację i proaktywne wykrywanie ustawień maszyny. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość maksymalizacji jakości i oszczędności ziarna. Monitoruje również prędkość obrotową wentylatora, rotora i gruntu, wstępne, górne i dolne położenie kątowe sit i łopatek klatkowych. Co więcej, posiada również 16 czujników, które wykorzystują rozległą technologię do osiągnięcia wydajności eksperta.

Globalny producent sprzętu rolniczego, Case IH zaprezentował ten sprzęt na targach Farm Progress Show 2018 w Boone, Iowa.

2) Aplikacja Xarvio Digital Farming Solutions Scouting Application

Firma opracowuje cyfrowe rozwiązania w zakresie digitalizacji rolnictwa i optymalizacji upraw. W oparciu o dwa główne produkty, Xarvio™ scouting i Xarvio™ field manager, Xarvio™ stale pracuje nad nowymi produktami i narzędziami.

Wyposażeni w technologię rozpoznawania obrazu, możemy zidentyfikować 11 znanych chorób i 11 gatunków chwastów. Aby zidentyfikować chorobę lub chwast, rolnicy mogą zrobić zdjęcia w terenie i porównać zdjęcia w bazie danych.

Identyfikacja chwastów - Identyfikacja chwastów w prosty i automatyczny sposób.
- Analiza żółtych pułapek - Wykrywa zarówno obecne gatunki jak i gęstość populacji oraz łatwą analizę pułapek monitorujących żółte owady.
- Rozpoznawanie chorób - Choroby roślin mogą być identyfikowane w sposób automatyczny.
- Zalecenia dotyczące azotu - Ocena poboru azotu w danej uprawie.
- Wykrywanie uszkodzeń liści - Uszkodzenia liści mogą być określone ilościowo.
- Radar - Podany jest przegląd tego, co dzieje się w okolicy.
- Powiadomienia - Natychmiastowe powiadomienia są wysyłane, gdy choroby lub szkodniki rozprzestrzeniają się na danym obszarze.

Dostępne w wersji mobilnej oraz na PC. Obejmuje ona:

- Status - W każdej chwili i w każdym miejscu, rolnicy mogą wiedzieć, co dzieje się na ich polach.
- Zegar sterujący opryskiwaniem - Na podstawie bieżących zagrożeń w sezonie, zapewnia dostosowane do potrzeb klienta zalecenia dotyczące oprysków środkami grzybobójczymi i owadobójczymi na poszczególnych polach. Dzięki odpowiedniej dawce, umożliwia rolnikom opryskiwanie we właściwym czasie, tylko w razie potrzeby.
- Opryskiwacz strefowy - Na podstawie aktualnych różnic w zagrożeniach występujących w poszczególnych strefach opryskiwania, zapewnia rekomendacje dotyczące właściwego dozowania.

3) System 360Sprint w Yield Center

Zaprojektowany z myślą o nawozie płynnym w ruchu, system 360Sprint w mniej niż cztery minuty może napełnić i załadować 300 galonów. Zaoszczędziłoby to operatorom wiele czasu, pozwalając im na pokrycie nawet 30 procent więcej akrów w ciągu jednego dnia.

4) Nawóz VISUM™ Senso

W odróżnieniu od konwencjonalnych czujników optycznych, system ten wykorzystuje czujniki wibracji do wykrywania awarii przepływu produktu podczas nawożenia pasmowego lub nakładania opasek na głębokość. Jest on przeznaczony głównie do nawozów suchych i jest odporny na działanie skorupy. Jego nowa funkcja w postaci wyjątkowej technologii bezprzewodowego monitorowania blokady przepływu pomaga hodowcom zwiększyć ich wydajność i rentowność.

W nowoczesnej działalności rolniczej znaczenie zarządzania maszynami rolniczymi wzrosło ze względu na jego bezpośredni związek z sukcesem zarządzania w łączeniu pracy, kapitału i ziemi w celu osiągnięcia zadowalającego zysku.