Specjaliści z branży rolniczej w dalszym ciągu czerpią korzyści w zakresie rentowności i produktywności dzięki rozwojowi technologii mobilnych. Począwszy od gromadzenia danych i śledzenia wydajności maszyn, poprzez rejestrowanie czynności związanych z rozpoznaniem upraw, aż po kontrolę samolotów bezzałogowych, aplikacje mobilne stanowią obecnie kluczowy element w świecie rolnictwa precyzyjnego.

Inteligentne technologie rolnicze ułatwiły i pomogły hodowcom znacznie obniżyć koszty operacyjne ich gospodarstw, jednocześnie zwiększając plony i produkując kawałek ziemi. Ostatecznie przekłada się to na wzrost rentowności tych gospodarstw. W ciągu ostatnich kilku lat, jednym z krytycznych etapów takiej rewolucji i najlepszych technologii inteligentnego rolnictwa, które znacznie wzmocniły praktyki rolne i sposób prowadzenia działalności przez rolników, są mobilne aplikacje rolnicze.

Ponadto, dzięki swojej wszechstronności, mobilne aplikacje rolnicze naprawdę zyskały szeroką akceptację wśród nowoczesnych rolników. Te mobilne aplikacje mogą wykonywać wiele zadań w gospodarstwie rolnym, takich jak tworzenie map gospodarstwa, rozpoznawanie gospodarstwa, zarządzanie danymi gospodarstwa, latanie bezzałogowych samolotów rolniczych nad polem wśród wielu innych zadań, które są wymagane przez rolnika. Wygodny i poręczny charakter mobilnych aplikacji rolniczych sprawia, że zyskują one popularność wśród rolników.

Aby nadal zaspokajać rosnący popyt i potrzeby globalnych producentów, twórcy aplikacji mobilnych w sektorze rolnym nadal doskonalą możliwości i cechy aplikacji rolniczych. Twórcy aplikacji chcą zapewnić, aby aplikacje rolnicze zaspokajały prawie wszystkie potrzeby rolnika, do którego są skierowane, i były przyjazne dla użytkownika.

Dlatego też oczekuje się, że mobilne aplikacje rolnicze, które są dostępne dla rolników, będą łatwe w użyciu, a także powinny zapewniać zarówno podstawowe, jak i skonfiskowane narzędzia analityczne wraz ze wszystkimi informacjami i narzędziami potrzebnymi rolnikowi do ich wykorzystania.

Wraz ze stale rosnącą liczbą aplikacji dla rolnictwa precyzyjnego dostępnych w systemach android i IOS, które rosną w tempie wykładniczym, nieco trudniej jest z powodzeniem przebrnąć przez najnowsze aplikacje mobilne, które pomagają i zwiększają wydajność pracy profesjonalistów z branży rolnictwa precyzyjnego. Jednakże, zbadaliśmy, oceniliśmy i posortowaliśmy je dla Ciebie:-

Cropio

Jest to aplikacja pochodząca zarówno z wersji mobilnej, jak i desktopowej. Jest ona dostępna zarówno w App Store jak i Google Play. Cropio to znany satelitarny system zarządzania polami rolnymi, który pomaga lub ułatwia zdalne monitorowanie pól rolnych. System Cropio wyświetla w czasie rzeczywistym aktualizacje i postępy w zakresie aktualnych warunków glebowych i upraw. Ponadto określa on poziom wegetacji na polu i identyfikuje wszelkie problematyczne obszary. Informacje te są precyzyjne, a także umożliwiają prognozowanie pogody w Twojej okolicy. Aplikacja została zaprojektowana tak, aby pomóc w optymalizacji podejmowania decyzji, nawożenia i zużycia wody w konkretnym gospodarstwie.

aplikacja harcerska iSOYL

Ta aplikacja jest powszechnie znana jako SOYL app, i jest kompatybilna z urządzeniami z systemem IOS. Jest to aplikacja mobilna, która jest używana głównie do harcerstwa rolniczego przez producentów. Pomaga ona rolnikowi rejestrować, jak uprawy robią w różnych miejscach gospodarstwa, wykorzystując możliwości Globalnego Systemu Pozycjonowania urządzenia, które zawiera aplikację. Aplikacja mobilna pozwala ponadto rolnikowi zidentyfikować stopień, w jakim chwasty zostały zaatakowane i określić harmonogram ich zwalczania. Aplikacja umożliwia również rolnikowi zrobienie zdjęć interesujących go obszarów w gospodarstwie w celu ich obejrzenia i późniejszej analizy. Rolnik może również dzielić się zdjęciami i innymi istotnymi informacjami.

Aplikacja GrainTruckPlus

Ta mobilna aplikacja została opracowana przez firmę John Deere, aby pomóc rolnikom podczas zbiorów. Aplikacja ta pomaga rolnikom w kierowaniu zespołem żniwczym do kolejnych preferowanych elewatorów. Rolnicy mogą śledzić pracę zespołu żniwnego w dowolnym momencie. Aplikacja ta pomaga rolnikowi zaoszczędzić czas poprzez stworzenie aplikacji, dzięki której może on wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się zespół żniwny, jaki jest przybliżony czas pracy wybranego elewatora i jaki jest przybliżony czas oczekiwania na niego. Aplikacja ta umożliwia rolnikowi zarządzanie czasem poprzez stworzenie harmonogramu, który będzie łączył wózki, wozy i windy. Gwarantuje to, że do czasu dotarcia zbiorów z pola do elewatorów, czas oczekiwania jest w przybliżeniu bardzo krótki.

Aplikacja Yara ImageIT.

Ta aplikacja mobilna nazywana jest również międzynarodową aplikacją Yara. Aplikacja ta została stworzona specjalnie po to, aby pomóc plantatorom w zarządzaniu poziomem azotu na ich polach. Działa ona poprzez pomiar poboru azotu przez rośliny na podstawie wykonanych zdjęć, a następnie daje zalecenia w oparciu o poziomy niedoboru. Aplikacja wykorzystuje zróżnicowanie kolorystyczne roślin. Pomaga w precyzyjnej aplikacji azotu, aby zoptymalizować plony i zmniejszyć wpływ na środowisko stosowania środków chemicznych, takich jak nawozy.

ID Chwasty

Ten rodzaj aplikacji mobilnej umożliwia hodowcom identyfikację chwastów, które nie są im znane. Identyfikuje ona chwasty w oparciu o szereg unikalnych cech i właściwości.

FarmLogs

Należy zauważyć, że ta aplikacja mobilna jest bezpłatna. Możesz uzyskać pomoc w zarządzaniu gospodarstwem i doradztwo od właścicieli aplikacji. Mapowanie pól oraz uzyskiwanie aktualnych i historycznych informacji to tylko niektóre z cech, które aplikacja posiada.

Inne aplikacje, na które warto zwrócić uwagę to:

  • Aplikacja Pocket Rain Gauge.
  • Aplikacja Agcareers.com jobs App.
  • Działanie NCGA
  • Wyszukiwarka nasion
  • KSUSUSoyYieldCalc
  • NeoMyco
  • Gospodarstwo rolne w zasięgu ręki