Mówiąc najprościej, klasyczna hodowla to proces polegający na zbieraniu co roku tylko kremu z danej uprawy w celu zebrania nasion. W ten sposób przetrwają tylko najlepsze geny z najlepszych upraw i z roku na rok powoli udoskonalamy nasze uprawy. Ma to kilka fantastycznych korzyści!

1 Zwiększyć zyski

Zaczniemy od tego dużego. Hodowla klasyczna bez wątpienia zwiększy zyski na wiele sposobów. Nawet jeśli proces ten jest kosztowny do przeprowadzenia samemu (lub oznacza wydanie większej ilości pieniędzy na nasiona w każdym sezonie), korzyści i tak zaczną się bardzo szybko ujawniać. Korzyści dla Twojego gospodarstwa na dłuższą metę pokryją początkowe koszty.

Silniejsze, większe i lepsze uprawy będą warte więcej pieniędzy. Możecie konkurować ze wszystkimi sąsiednimi rolnikami, a kto wie, w międzyczasie możecie nawet stworzyć zupełnie nowy gatunek upraw.

Możesz również zmniejszyć swoje wydatki, ponieważ klasyczna hodowla oznacza silniejsze, bardziej wytrzymałe uprawy, które nie wymagają tak dużej uwagi i opieki. Mniej nawadniania, mniej herbicydów i pestycydów i mniej wysiłku. Wygrywa cały czas!

Co mógłbyś zrobić ze zwiększonymi zyskami, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje gospodarstwo?

2 Walka ze szkodnikami i chwastami

Jeśli chodzi o szkodniki i chwasty, prawie wszystkie gospodarstwa rolne mają do stoczenia walkę. W zależności od lokalizacji, klimatu i rodzaju gleby, prawdopodobnie masz do czynienia z różnego rodzaju szkodnikami i chwastami - niektóre z nich są trudniejsze od innych.

Stosowanie ton herbicydów i pestycydów jest nie tylko kosztowne, ale także szkodzi środowisku naturalnemu za pomocą szkodliwych substancji chemicznych. Eliminacja chwastów i dziko rosnących roślin szkodzi także lokalnemu ekosystemowi, a nawet może spowodować wyginięcie gatunków roślin.

Hodowla roślin, które są twardsze, które mogą wziąć wszystkie te składniki odżywcze i rosną szybciej niż konkurencyjne chwasty, zaoszczędzi Ci dużo czasu, pieniędzy i środków chemicznych. Te chwasty będą musiały po prostu znaleźć gdzie indziej, aby rosnąć. A jeśli chodzi o problemy ze szkodnikami, można hodować rośliny, których szkodniki nawet nie lubią jeść.

3 Odporność na suchy sezon

Rośliny odporne na suszę mogą naprawdę zrewolucjonizować rolnictwo w wielu krajach trzeciego świata z trudnymi ekosystemami. Ale przeciętnie, zachodnie gospodarstwo rolne może być również niezwykle korzystne.

Wyobraź sobie, że rośliny strączkowe rosną w glebie o niskiej średniej wilgotności! To nie tylko przynosi nowe uprawy na obszarach, które wcześniej uważano za zbyt suche do uprawy, ale także oznacza, że w normalnych gospodarstwach w porze suchej potrzeba mniej nawadniania. Oszczędzaj pieniądze i zasoby.

Działa to również w odwrotnym kierunku. Poprzez staranny dobór odmian nasion i hodowlę gatunków, możemy powoli zamieniać rośliny zużywające bardzo mało wody w rośliny zależne od wody - pomagając wysysać cały ten nadmiar wody w porze wilgotnej, zamiast pozwalać, aby pola były podmokłe lub pełne chwastów.

W świecie, w którym wody jest albo za mało, albo za dużo, pozwoli nam to na stworzenie lepszej równowagi i zapewni pożywienie dla wszystkich, niezależnie od lokalizacji.

4 Dostosuj się do globalnego ocieplenia

Wilgotność nie jest jedynym czynnikiem klimatycznym, z którym rolnicy muszą sobie radzić. Globalne ocieplenie powoli, ale z całą pewnością zmienia wzorce pogodowe i ukształtowanie terenu dla rolników na całym świecie. Niektóre miejsca ulegają ociepleniu, podczas gdy inne ochładzają się.

Najlepiej byłoby zmienić uprawy, aby dostosować je do nowych warunków pogodowych, ale może to być bardzo kosztowne i dla wielu rolników jest to niechciane oderwanie się od tradycji. Klasyczna hodowla pozwala rolnikom uprawiać te same rośliny, co zawsze i z takim samym powodzeniem jak za dawnych czasów, spełniając lokalne wymagania.

Globalne ocieplenie może oznaczać krótsze lub dłuższe pory roku, bardziej zróżnicowane wzorce pogodowe lub nawet najbardziej stabilne! To naprawdę zależy od Twojej lokalizacji, więc skontaktuj się z lokalnym biurem meteorologicznym lub uniwersytetem rolniczym, aby dowiedzieć się, jak globalne ocieplenie wpłynie na rolnictwo w Twojej okolicy.

5 Poprawa zrównoważonego rozwoju

Chociaż na niektórych obszarach liczba ludności spada, a na innych kwitnie, na całym świecie stale rośnie. Istnieje wiele głodnych ust do wykarmienia, więc stworzenie zrównoważonego systemu uprawy żywności (i jej dostarczania) jest niezbędne.

Klasyczna hodowla może pomóc, pozwalając nam na uprawę roślin o dłuższym niż zwykle okresie trwałości, pozwalając na ich transport w połowie drogi dookoła świata. Jedynym problemem jest zanieczyszczenie spowodowane transportem całej tej żywności.

Ale klasyczna hodowla roślin również może rozwiązać ten problem, produkując nasiona i rośliny, które są tanie i mogą być uprawiane w trudnych miejscach przy niewielkim wysiłku - idealne rozwiązanie wszędzie, od magazynów miejskich i ogrodów na dachach do podmokłych pól i regionów górskich.

Dopiero co wydrapaliśmy powierzchnię tego, co klasyczna hodowla może zrobić dla gospodarstw rolnych. Ważne jest, aby przed wprowadzeniem odpornych, odpornych upraw dokładnie obliczyć ich wpływ na środowisko i ekosystem, ale kiedy już to zrobimy, korzyści mogą być niesamowite!

Daj nam znać o wszelkich kontaktach z klasyczną hodowlą w poniższych komentarzach.