Inwestuj skromnie

Inwestując w swoją farmę, rób to skromnie. Nie wydawaj pieniędzy ekstrawagancko tylko dlatego, że je masz. Spójrz na swoje potrzeby i luki w twojej farmie. Jeśli chodzi o wybór dobrych inwestycji na farmie, wybierz technologie i produkty, które są użyteczne, te, które obniżą Twoje koszty i zaoszczędzą pieniądze, czas i energię, a jednocześnie zwiększą Twoje zyski. Nie spiesz się z inwestowaniem w technologie, ponieważ mogą one być nowe; na dłuższą metę skutkowałoby to tylko wysokimi kosztami i zmniejszeniem przychodów.

Monitoruj uważnie

Prowadzenie dokumentacji jest jedną z najlepszych praktyk w zarządzaniu gospodarstwem rolnym. Prowadzenie dobrej dokumentacji finansowej, zawierającej wszystkie wydatki i ilości nakładów na gospodarstwo. Przyjrzyj się, gdzie trafia większość kapitału, sprawdź, gdzie wydaje się go zbyt dużo lub czujesz, że jest to marnotrawstwo i gdzie należy raczej zainwestować więcej tych pieniędzy. Znajdź wyraźną granicę pomiędzy finansami osobistymi a finansami gospodarstwa. Płać swoim bliskim, którzy pracują dla Ciebie jako zwykli pracownicy.

Bądź realistą w zarządzaniu gospodarstwem rolnym

Twoje gospodarstwo może być kwitnącym biznesem, jednak pamiętaj o zmienności rynku i wahaniach wokół niego w zakresie cen produktów rolnych, cen środków produkcji rolnej i cen maszyn, jak również. Dowiedz się, kiedy rozwijać swoje gospodarstwo. Spójrz na popyt i podaż produktów, które produkujesz na rynku, aby kierować swoją przyszłą działalnością rolniczą. Może zajść potrzeba zmniejszenia produkcji lub połowa produktów pozostanie w magazynie. Miej realistyczne plany, aby uniknąć negatywnych sytuacji.

Ucz się w małych krokach

Mówi się, że Rzym nie został zbudowany w jeden dzień. Poświęć swój czas na naukę i zrozumienie nowych sposobów gospodarowania. Miej świetne nastawienie do nowego rozwoju w przemyśle rolniczym, niezależnie od wieku. Miej cele, wizję i kierunek, który chciałbyś, aby twoje gospodarstwo na dłuższą metę obrało. Miej mniejsze kroki, które prowadzą do większego celu i osiągnięć. Możesz popełnić błędy w przeszłości, mieć otwarty umysł i uczyć się na ich podstawie.

Ciągłe badania

Rolnicy muszą stale badać lub odczytywać nowe osiągnięcia w zakresie badań i nowych wyników. Bądźcie na bieżąco z najnowszymi trendami w procesach, technikach i technologiach rolniczych. Uzyskaj na bieżąco informacje z naszych blogów, które są często aktualizowane, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Najlepsze praktyki zarządzania gospodarstwem rolnym różnią się w zależności od regionu, upraw i wybranego modelu produkcji. Dobrą zasadą jest stosowanie metod zalecanych przez specjalistów agronomów, takich jak specjaliści ds. upraw polowych i certyfikowani doradcy ds. upraw.

Planowanie budżetu na składniki odżywcze

Rolnicy powinni zawsze przygotowywać plany żywieniowe, które pomogą im określić, ile substancji odżywczych należy dodać w danym momencie w porównaniu z tym, ile jest zużywane lub tracone na rzecz środowiska. Efektywność składników odżywczych powinna być również mierzona. Planowanie w tym zakresie pomogłoby rolnikom określić, czy składniki odżywcze są skutecznie wykorzystywane, co również wskazuje na liczbę zmarnowanych składników odżywczych, których można by uniknąć, a nie oszczędzać środowisko. Istnieją pewne techniki, które mogą pomóc rolnikom zminimalizować utratę składników odżywczych, obejmują one inhibitory nitryfikacji i łóżka denitryfikacji.

Zawsze dopasowuj koszty do przychodów.

Nie traktuj kosztów i przychodów jako oddzielnych kwestii. Skoncentruj się na zarządzaniu różnicą lub marżą pomiędzy kosztami a zarobkami. Można to osiągnąć poprzez prognozowanie, modelowanie przyszłości lub inwestowanie w rynek kontraktów terminowych na instrumenty pochodne. Osiąga się to poprzez spojrzenie na przyszłe ceny i zablokowanie w przyszłości oczekiwanych cen środków produkcji rolnej, takich jak nasiona, nawozy, jak również zablokowanie ceny za produkty rolne, które chciałbyś sprzedać w przyszłości w oczekiwaniu na przyszłe niższe ceny. Dzięki temu uzyskasz o wiele większe zyski i uchronisz się przed wszelkimi spekulacjami i przyszłą zmiennością cen.

Przygotuj się na najgorsze

Nie ograniczajcie się z powodu minusów. Planuj na najgorsze i miej ubezpieczenie pokrywające działalność Twojej farmy. Nazywa się to planowaniem awaryjnym. Niekorzystne warunki pogodowe mogą nagle uderzyć - zawsze miej plan awaryjny. Płacenie składek początkowych może wydawać się dodatkowym kosztem, ale warto to zrobić. Chroń swoje uprawy i maszyny.

Ustalenie priorytetów

Rolnicy powinni zawsze najpierw upewnić się, że robią pierwsze rzeczy. Zawsze należy mieć gotową skalę priorytetów. W razie potrzeby należy skorzystać z porady specjalisty.

Zawsze monitoruj

Zawsze miej oko na swoją farmę. Można to zrobić poprzez regularne kontrole fizyczne i wyrywkowe. Istnieją jednak lepsze i bardziej ekonomiczne sposoby prowadzenia nadzoru na swojej farmie. Pozwól, aby bezzałogowe pojazdy latające przelatywały nad Twoją farmą i przekazywały Ci informacje na żywo, jednocześnie identyfikując potencjalne obszary, w których występują problemy. Takie metody są opłacalne i skuteczne.