Raz za razem powtarzamy tę samą mantrę. Gospodarstwo wykorzystujące mądrzejszą technologię jest bardziej dochodowe. Ale wiedza, od czego zacząć i jaką technologię wdrożyć, jest często zniechęcająca, myląca i trudna do zaplanowania w budżecie. Dlatego też stworzyliśmy prostą i zwięzłą listę technologii, w które należy inwestować i precyzyjnych praktyk rolniczych, które należy zastosować, aby poprawić rentowność gospodarstwa przez lata i zbiory.

  1. Zdobądź drona.

Niewiele jest wyjątków od tej zasady. Większość gospodarstw rolnych powinna mieć co najmniej jeden dron. Większe gospodarstwa często będą potrzebowały więcej niż jednego drona. Zasadą jest jednak, że każde gospodarstwo rolne powinno mieć co najmniej jeden dron. Drony na najbardziej podstawowym poziomie zapewniają rolnikom widok z lotu ptaka na ich gospodarstwa, pozwalając im na identyfikację problemów i monitorowanie innych ogólnych fragmentów. Jednak dzięki odpowiednim szkoleniom i oprogramowaniu, trutnie mogą wnieść wysoki poziom zaawansowania technicznego do praktyki zarządzania gospodarstwem. Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu, aby sprawdzić, jakie korzyści mogą przynieść trutnie dla Twojej farmy. Samoloty bezzałogowe są postrzegane jako najbardziej zaawansowana technologicznie zabawka na farmie. Prawda jest taka, że są one najbardziej zaawansowanym technicznie narzędziem farmowym. Przynoszą one innowacyjne i skuteczne metody uprawy na farmach w całym spektrum rolniczym.

  1. Używaj swojego smartfona lub tabletki.

Firmy z branży techniki rolniczej są pionierami nowych i innowacyjnych sposobów zarządzania danymi z gospodarstw rolnych. Nie mniej niż dzięki wielu dostępnym aplikacjom, które pomogą utrzymać Twoje gospodarstwo w optymalnym stanie. Ten partner tak dobrze współpracujący z dronem, jak zainstalowane oprogramowanie, może często zasilać Wasze gospodarstwo bezpośrednio z telefonu. Oznacza to, że zidentyfikowany problem z wilgocią może zostać rozwiązany za pomocą jednego przycisku w telefonie. Sterowanie nawadnianiem w Twoim gospodarstwie nigdy nie było prostsze, a można to zrobić z wygodnego fotela. Aplikacje dostarczają Ci również aktualnych informacji w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że po raz pierwszy rolnik ma na wyciągnięcie ręki każdy aspekt swojego gospodarstwa, jak również dane z sąsiednich gospodarstw. Oznacza to, że może on podejmować właściwe decyzje z odpowiednimi informacjami częściej i dokładniej.

  1. Żyj w chmurach.

Nie przejmuj się, że nie jesteśmy zbytnio hippisi. Usługi w chmurze pozwalają na zapisanie wszystkich danych dotyczących zarządzania gospodarstwem. Istnieją nawet całe społeczności rolnicze, które dzielą się dużymi danymi ze sobą. Jest to również funkcja w wielu aplikacjach, o której wspomnieliśmy w punkcie 2. Mając dostęp do takiego bogactwa danych, możesz zobaczyć, gdzie inni próbowali, nie udało się lub odnieśli sukces, a następnie wprowadzić zmiany bez ryzyka straty finansowej. Zastanawiasz się, jak zmniejszyć ilość pestycydów, na które wydajesz pieniądze, ale utrzymać tę samą wydajność? Duże kanały danych tego typu pozwalają zobaczyć, która z marek idzie najdalej w rzeczywistych warunkach. W związku z tym, że rolnicy coraz częściej integrują technologię z codziennymi praktykami rolniczymi, nie jest zaskoczeniem, że zbierane dane są wykonywane w sposób bierny. Oznacza to, że rolnicy muszą wprowadzać bardzo niewiele danych, ponieważ oprogramowanie robi to wszystko za nich.

  1. Pozwólmy GPS-owi wykonać tę pracę.

Większość urządzeń i maszyn rolniczych wyposażonych jest w elementy GPS. Oznacza to, że zamiast siedzieć na ciągniku, można go zaprogramować do wykonywania funkcji znanej jako autosteer. Oczywiście, technologia ta ma swoją cenę i czasami trudno jest określić rzeczywisty zwrot z inwestycji, ale popieramy to z kilku powodów. Po pierwsze, zwalnia to czas na skupienie się na rzeczach, które w przeciwnym razie zostałyby odłożone na późniejszy dzień. Oznacza to, że możesz mieć czas, aby zająć się tym polem problemowym lub czas na naprawę tego starego urządzenia, aby można było je sprzedać. Cokolwiek by to nie było, często są mniejsze, mniej dochodowe (ale dochodowe nie-nie-mniej dochodowe) zadania, które są odłożone na bok i nie muszą iść do przodu. Po drugie, maszyny rolnicze, mimo że zostały udoskonalone przez wieki, nie zawsze jest najbardziej praktyczną maszyną do pracy dla ludzi. Wiele obrażeń w pobliżu gospodarstw rolnych wynika z eksploatacji maszyn, w niektórych przypadkach wypadki te są ciężkie lub śmiertelne. Autosteer natychmiast neguje ryzyko nieprzyjemnych wypadków i umieszcza Cię z powrotem w fotelu kierowcy w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia.

  1. Monitorowanie tych plonów.

Tak samo, jak kierowca wyścigowy monitoruje swoje czasy okrążenia, tak i rolnik powinien monitorować swoje plony. Kluczem do tego jest udokumentowanie plonów i osiągnięcie maksymalnego potencjału plonów (każde gospodarstwo ma swój pułap plonów) i konsekwentne nim pozostanie. Monitory plonów są obecnie dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, ale z czasem okazały się nieocenione dla rolników, którzy kierują je do precyzyjnie zarządzanego gospodarstwa. Istnieje nawet oprogramowanie, które może być dołączone do drona, które tworzy prognozę plonów na podstawie wyników wizualnych, które dron przetwarza. Monitorowanie plonów trwa już od jakiegoś czasu, ale techniki te są zawsze ulepszane i bez wątpienia jest to coś, w co wszyscy rolnicy powinni inwestować.

  1. Nawóz o zmiennej dawce.

Jest to praktyka, która istnieje już od jakiegoś czasu na scenie rolnictwa precyzyjnego. Rolnicy zasadniczo testują zawartość składników odżywczych na swoich polach i kładą nawóz w miejscach, gdzie jest on najbardziej potrzebny w większych ilościach. W miejscach, gdzie gleba jest bogata w składniki odżywcze i nie wymaga tak dużej uwagi, nawóz jest stosowany w sposób bardziej oszczędny. To nadal powoduje, że stosuje się tę samą ilość nawozu, ale przyczynia się do znacznie bardziej jednolitej jakości gleby na całej powierzchni i z kolei daje większy ogólny plon. Czasami proste metody przynoszą największe korzyści. Obecnie dostępne są nowe technologie, które pozwalają na szybszy pomiar poziomu składników pokarmowych w glebie, co jeszcze bardziej usprawnia ten proces.

  1. Zmienna dawka wysiewu.

Na próżno, podobnie jak nawożenie zmienną dawką nawozu, proces ten pozwala rolnikowi skoncentrować się na wysiewaniu tych obszarów, które najbardziej go potrzebują. Pozostawienie innych części pola, które wymagają mniejszej ilości materiału siewnego do uzyskania dobrych plonów przy mniejszej ilości wysiewanych nasion. Niektórzy rolnicy skoncentrowali się na wysiewaniu tylko w określonych miejscach o wysokich plonach i stwierdzili, że uprawa w sposób bardziej ukierunkowany oznacza osiągnięcie takich samych lub większych plonów, ale z ułamkiem zwykle stosowanych nasion. Jest to techniczne zarządzanie gospodarstwem i wymaga dużej ilości wiarygodnych danych, jak również skrupulatnego planowania i dobrej technologii wysiewu, aby mieć pewność, że straty są na poziomie absolutnego minimum.

  1. Automatyczna kontrola sekcji.

Pamiętasz, jak wcześniej wspominaliśmy o nawadnianiu za naciśnięciem przycisku? Cóż, to jest szczyt tej technologii. W miarę rozwoju tej technologii staje się ona również coraz bardziej przystępna cenowo. Oznacza to, że Twoje gospodarstwo jest zorganizowane w sekcje, a następnie za pomocą oprogramowania możesz automatycznie kontrolować, co dzieje się w jakiej sekcji i kiedy. Krótko mówiąc, oznacza to, że można powiedzieć zraszaczom, aby były włączone w sekcji A o 19:00 wraz z opadami wieczornego słońca. A gdy słońce zachodzi dalej do sekcji B, sekcja A wyłącza się i zaczyna się sekcja B. Oznacza to, że woda jest używana tam, gdzie jest potrzebna i kiedy jest potrzebna. Automatyczna kontrola sekcji ma o wiele więcej złożoności i wykonuje więcej niż zwykły zegar systemu zraszaczy, ale dla zwięzłości i prostoty powiemy, że musi mieć technologię, jest coraz bardziej przystępna cenowo i naprawdę warto rozważyć zapoznanie się z nią i zainwestowanie w nią.

To jest 8 naszych głównych praktyk i technologii precyzji wysiewu, które zalecamy starać się zaadaptować w jak największym stopniu do codziennego zarządzania gospodarstwem. Specjalnie wybraliśmy te pomysły, które można łatwo wdrożyć do rutynowej pracy w gospodarstwie, a które nie tylko pozwolą Ci skoncentrować się na zadaniach rolniczych, w których technologia jest nadal w tyle, ale także poprawią plony. Rolnik, który stawia technologię w centrum swojego modelu biznesowego, a następnie prawidłowo ją wykorzystuje, jest rolnikiem, który odnosi sukcesy tam, gdzie inni zawodzą. Poprawa wydajności wzrasta z roku na rok i staje się na tyle trwała, że można modelować prognozę wzrostu. Pozwala to na dalsze inwestycje. Ostatecznie, teoretycznie, gospodarstwo może być prowadzone z biura bez żadnego wysiłku, podczas gdy my wierzymy, że tak będzie w przyszłości, jesteśmy pewni, że w nie tak odległej przyszłości. Gospodarstwa, które nie zintegrowały się z technologią, pozostaną w tyle, staną się nierentowne, nie do utrzymania i staną się przestarzałe. Dlatego właśnie rolnictwo precyzyjne powinno być absolutnym liderem wśród umysłów każdego nowoczesnego rolnika. Zabezpieczenie spuścizny gospodarstwa dla przyszłych pokoleń nigdy nie było tak ważne, jak teraz, ale dzięki naszym wskazówkom i mądrym inwestycjom nigdy nie było tak proste.