Mówiąc najprościej, klasyczna hodowla jest procesem polegającym na zbieraniu co roku tylko kremu z uprawy w celu zebrania nasion. W ten sposób przetrwają tylko najlepsze geny z najlepszych upraw, a my rok po roku powoli udoskonalamy nasze uprawy. Ma to kilka fantastycznych korzyści!

1 Zwiększyć zyski

Zaczniemy od tego dużego. Klasyczna hodowla bez wątpienia poprawi zyski na wiele sposobów. Nawet jeśli proces ten jest kosztowny do przeprowadzenia samemu (lub oznacza wydanie większej ilości pieniędzy na nasiona w każdym sezonie), korzyści i tak zaczną się bardzo szybko ujawniać. Korzyści dla Twojego gospodarstwa na dłuższą metę pokryją początkowe koszty.

Silniejsze, większe i lepsze uprawy będą warte więcej pieniędzy. Możesz konkurować ze wszystkimi sąsiednimi rolnikami, a kto wie, w międzyczasie możesz nawet stworzyć zupełnie nowy gatunek upraw.

Możesz również zmniejszyć swoje wydatki, ponieważ klasyczna hodowla oznacza silniejsze, bardziej odporne uprawy, które nie wymagają tak dużej uwagi i opieki. Mniej nawadniania, mniej herbicydów i pestycydów i mniej wysiłku. Wygrywa cały czas!

Co mógłbyś zrobić ze zwiększonymi zyskami, aby jeszcze bardziej pobudzić swoje gospodarstwo?

2 Walka ze szkodnikami i chwastami

Jeśli chodzi o szkodniki i chwasty, prawie każda farma ma do stoczenia walkę. W zależności od lokalizacji, klimatu i rodzaju gleby, prawdopodobnie masz do czynienia z różnymi rodzajami szkodników i chwastów - niektóre trudniejsze niż inne.

Stosowanie ton herbicydów i pestycydów jest nie tylko kosztowne, ale także szkodzi środowisku za pomocą szkodliwych substancji chemicznych. Eliminacja chwastów i dzikich roślin również szkodzi lokalnemu ekosystemowi i może nawet spowodować wyginięcie gatunków roślin.

Hodowla roślin, które są twardsze, które mogą pobierać wszystkie te składniki odżywcze i rosnąć szybciej niż konkurencyjne chwasty, zaoszczędzi Ci dużo czasu, pieniędzy i środków chemicznych. Te chwasty będą musiały po prostu znaleźć gdzie indziej, aby rosnąć. A jeśli chodzi o problemy ze szkodnikami, można hodować rośliny, których szkodniki nawet nie lubią jeść.

3 Wytrzymaj sezon suchy

Rośliny odporne na suszę mogą naprawdę zrewolucjonizować rolnictwo w wielu krajach trzeciego świata z trudnymi ekosystemami. Ale przeciętnie, zachodnie gospodarstwo rolne może być również niezwykle korzystne.

Wyobraź sobie, że rośliny strączkowe rosną w glebie o niskiej średniej wilgotności! To nie tylko przynosi nowe uprawy na obszarach, które wcześniej uważano za zbyt suche do uprawy, ale także oznacza, że w normalnych gospodarstwach w porze suchej potrzeba mniej nawadniania. Oszczędzaj pieniądze i zasoby.

To działa również w odwrotnym kierunku. Dzięki starannemu doborowi odmian nasion i hodowli gatunków możemy powoli zamieniać rośliny, które zużywają bardzo mało wody, w rośliny zależne od wody - pomagając wysysać cały ten nadmiar wody w porze wilgotnej, zamiast pozwalać, aby pola były podmokłe lub pełne chwastów.

W świecie, w którym wody jest albo za mało, albo za dużo, pozwoli nam to na stworzenie lepszej równowagi i zapewnienie pożywienia dla wszystkich, niezależnie od lokalizacji.

4 Dostosuj się do globalnego ocieplenia

Wilgotność nie jest jedynym czynnikiem klimatycznym, z którym rolnicy muszą sobie radzić. Globalne ocieplenie powoli, ale z pewnością zmienia wzorce pogodowe i grunty dla rolników na całym świecie. Niektóre miejsca ulegają ociepleniu, podczas gdy inne ochładzają się.

Idealnie byłoby zmienić uprawy tak, aby dostosować je do nowych warunków pogodowych, ale może to być bardzo kosztowne i dla wielu rolników jest to niechciane oderwanie się od tradycji. Klasyczna hodowla pozwala rolnikom uprawiać te same rośliny, co zawsze i z takim samym powodzeniem jak za dawnych czasów, spełniając lokalne wymagania.

Globalne ocieplenie może oznaczać krótsze lub dłuższe pory roku, bardziej zróżnicowane wzorce pogodowe lub nawet najbardziej stabilne! To naprawdę zależy od Twojej lokalizacji, więc skontaktuj się z lokalnym biurem meteorologicznym lub uniwersytetem rolniczym, aby dowiedzieć się, jak globalne ocieplenie wpłynie na rolnictwo w Twojej okolicy.

5 Poprawa zrównoważonego rozwoju

Chociaż na niektórych obszarach populacja spada, a na innych kwitnie, na całym świecie stale rośnie. Istnieje wiele głodnych pysków do wykarmienia, więc stworzenie zrównoważonego systemu uprawy żywności (i jej dostarczania) jest niezbędne.

Klasyczna hodowla może pomóc, pozwalając nam na uprawę roślin o dłuższym niż zwykle okresie trwałości, co pozwala na ich transport w połowie drogi dookoła świata. Jedynym problemem jest zanieczyszczenie spowodowane transportem całej tej żywności.

Ale klasyczna hodowla roślin może rozwiązać ten problem również poprzez produkcję nasion i upraw, które są tanie i mogą być uprawiane w trudnych miejscach przy niewielkim wysiłku - idealne rozwiązanie wszędzie, od magazynów miejskich i ogrodów na dachach do podmokłych pól i regionów górskich.

Dopiero co zarysowaliśmy powierzchnię tego, co klasyczna hodowla może zrobić dla gospodarstw. Ważne jest, aby dokładnie obliczyć wpływ na środowisko i ekosystem przed wprowadzeniem odpornych, odpornych upraw, ale kiedy to zrobimy, korzyści mogą być niesamowite!

Daj nam znać o wszelkich kontaktach z klasyczną hodowlą w poniższych komentarzach.