Przejdź do głównych treści
OWIES - Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu

Forum Pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi

Ośrodek OWIES w Elblągu zaprasza do udziału w Forum Pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, odbędzie się 30 listopada 2017 o godz. 10.00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu przy ul. Komeńskiego 40.

Zaproszenie kierowane jest do pracowników samorządu, którzy zlecają, rozliczają i kontrolują zadania publiczne oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, które realizują zadania publiczne, tj. projekty współfinansowane ze środków urzędu gminy/ miasta/ powiatu itp.

Pan Łukasz Waszak - prawnik i doradca w zakresie współpracy między organizacjami i samorządem lokalnym omówi zasady kontroli i sprawozdawczości zadań publicznych oraz odpowie na najczęstsze problemy i pytania: Kiedy jest kontrola a kiedy weryfikacja sprawozdania? Jakie załączniki trzeba składać do sprawozdania? Czego można zażądać w trakcie kontroli  lub wyjaśnienia sprawozdania? Jakie są terminy i konsekwencje ich niedotrzymania? Co kontroluje samorząd? Jakie powinny być procedury w samorządzie dot. kontroli?

Program Forum dołączony jest do wiadomości.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

 


Pliki do pobrania