Bez względu na to, czy pozostawiono Ci maszyny, czy musisz samemu kupić całą flotę do swojej pierwszej farmy, będziesz potrzebował pomocy w doborze odpowiednich narzędzi. Będzie to oczywiście zależało od Twojego gospodarstwa, budżetu i metod, ale oto podstawowy przewodnik po 4 głównych typach sprzętu rolniczego, którego potrzebuje każdy rolnik.

Maszyny do uprawy gleby

Mówimy o pługach, bronach i innych maszynach, które będą uprawiać Twoją ziemię. Trwałość i wytrzymałość jest kluczowym czynnikiem przy wyborze maszyny do uprawy gleby. Wybór osprzętu, który będzie pasował do zwykłego ciągnika, może być błędem, jeśli ciągnik nie będzie w stanie ciągnąć w trudnych warunkach glebowych.

Musisz również zastanowić się nad rodzajem gospodarowania, jakie będziesz prowadził. Nie, dopóki farmy nie będą wymagały dużo pracy, jeśli chodzi o przygotowanie i pielęgnację gleby - nie będziesz potrzebował tego samego pługa, jaki będzie posiadało gospodarstwo zajmujące się uprawą roli.

Większość maszyn uprawowych będzie miała regulowane funkcje, co jest bardzo ważne. Z jednego pola na drugie możesz mieć różne rodzaje gleby, nie wspominając o różnych poziomach wilgotności i gęstości gleby w zależności od pory roku, w której wykonujesz orkę.

Wybierz taki osprzęt, który można łatwo dopasować do swojego gospodarstwa, aby uzyskać z niego maksymalne wykorzystanie.

Maszyny do sadzenia

W następnym sezonie nadchodzi czas sadzenia, więc potrzebna jest odpowiednia maszyna do sadzenia lub "siewnik". Różne siewniki będą miały różne mechanizmy wprowadzania materiału siewnego do gleby: talerze, pasy, rury i łyżki, by wymienić tylko kilka z nich.

Niektóre z nich będą bardziej skuteczne z różnymi rodzajami nasion niż inne. Niektóre są łatwe do naprawienia, a inne są podatne na zużycie (zwłaszcza talerze). Może to sprowadzać się do tego, co jest dostępne w Twojej okolicy, ale zawsze należy rozważyć kilka różnych opcji. Zachowaj ostrożność przy zakupie siewników z drugiej ręki i przed zakupem sprawdź, czy nie zużywają się one wewnątrz maszyny.

Na rynku istnieje również kilka bardzo zaawansowanych technologicznie sadzarek, które będą rozpylać herbicyd i wodę z nasionami na ziemię, więc w zależności od budżetu możesz być w stanie znaleźć maszyny, które zawijają 2 prace w 1.

Maszyny do nawadniania

Maszyny nawadniające nie zawsze są zbiornikami na wodę, które jeździ się po polu, opryskując rośliny. Istnieje kilka bardzo inteligentnych metod nawadniania, od kroplujących rur zasilających Figarro, po techniki nawadniania dronowego i powietrznego. Są to 2 bardzo drogie metody nawadniania pól, ale w miejscach, gdzie dostęp do pól jest niewielki, mogą one stanowić linię życia.

Nie należy zapominać o odwracaniu nawadniania: odwadnianiu pola. Czy masz sieć rowów? Weź pod uwagę ukształtowanie terenu i miejsce, do którego w naturalny sposób będzie odprowadzana woda. Te obszary mogą nie wymagać dodatkowego nawadniania. W rzeczywistości, być może będziesz potrzebował maszyn, które mogą kopać rowy, aby ograniczyć powodzie w niektórych częściach twojego gospodarstwa. Lepiej wynająć te maszyny, niż je kupić, ponieważ nie będziesz musiał ich używać więcej niż raz lub dwa razy.

Maszyny do zbioru

Wreszcie, potrzebujesz kombajnu. Coś, co może być używane do różnych upraw, jest wspaniałe i będzie tańsze, ale może być niższej jakości. Uprawy te przyniosą Ci zysk, więc kombajn musi być w najlepszym stanie, aby zapewnić bezpieczne i efektywne zbiory.

Jeśli zbierasz plony tylko raz lub dwa razy w roku (zależy to od długości życia Twoich upraw), może się okazać, że efektywniej będzie wynająć kombajn najwyższej klasy, niż kupować tani, który będzie utrzymywany na Twoim gospodarstwie.

Miejmy nadzieję, że daliśmy Ci dobry pomysł na 4 główne maszyny, które są potrzebne w Twoim gospodarstwie - teraz to tylko kwestia wyboru najlepszych marek i wyboru modelu! Poniżej zostaw komentarz z rekomendacją dla początkujących rolników.